Výsledok dohrávky z jesennej časti A-mužstva – V. liga Sever ZsFZ - 11. kolo

obr: Výsledok dohrávky z jesennej časti A-mužstva – V. liga Sever ZsFZ - 11. kolo

TJ Tatran Uhrovec – MFK Baník Handlová 1:8 / 0:5/  Pavelek – Martin Smidka 4, Gordulič, Toma, Drexler, Bača.r. Lamžo

TJ Tatran Uhrovec: Kollárik – Čabrák, Škultéty, Poštrk, Stuparič, Borcha, Baniat, Bežo, Pavlovič, Kováčik / 63. Cimra/, Pavelek

MFK Baník Handlová: Madarász / 80. Iláš/,- Haneš/ 46. Maruniak/, Bublák,RosivaL, Smidka Mário / 58. Hirka/, Drexler / 68. Lietava/, Bugár, Bača,  Toma, Gordulič, Smidka Martin

Po siedmich mesiacoch opäť na zelených trávnikoch. Na výborne pripravenom futbalovom ihrisku v Uhrovci začali futbalisti „Baníka“ vo veľkom štýle. V 2. minúte na pekný pas Tomu nabehol Martin Smidka a v samostatnom úniku z ľavej strany krížnou prízemnou strelou z vnútra pokutového územia otvára skóre stretnutia – 0:1. V 7. minúte strelecký pokus domáceho Beža končí nad bránou hosťujúcich futbalistov. V 12. minúte po peknej prihrávke Baču sa v súboji jeden na jeden presadil Gordulič a polovysokou strelou zvyšuje náskok hosťujúcich baníkov – 0:2.V 14. a 16. minúte strelecké pokusy domácich Borchu a Paveleka končia vedľa žrdí hosťujúcej brány. V 19. minúte po peknej kombinačnej akcii hostí po osi Bača-Toma-Gordulič-Bačov strelecký pokus kryje domáci brankár Kollárik. V 20. minúte strelecký pokus domáceho Pavloviča po individuálnej akcii kryje hosťujúci Brankár Madarász. Z protiútoku strelecký pokus Drexlera vyráža domáci brankár na rohový kop. V 22. minúte po prihrávke Borchu strelecký pokus Paveleka kryje hosťujúci brankár Madarász. V 23. Minúte pekný strelecký pokus Martina Smidku letí tesne vedľa ľavej žrde domácej brány. V 27. minúte po peknej kombinačnej akcii Toma-Bugár-Smidka Martin zblízka zvyšuje stav stretnutia – 0:3. V 29. Minúte po faule v pokutovom území hostí nasleduje pokutový kop – prízemnú strelu k pravej žrdi domáceho kapitána hosťujúci brankár Madarász vyráža a obrana odkopáva loptu do bezpečia. V 35. Minúte po faule na Drexlera z priameho kopu peknou strelou zvyšuje stav stretnutia Toma – 0:4. V 37. Minúte po peknej kombinačnej akcii Bača-Bugár-Toma  - Drexler zvnútra pokutového územia pekne preloboval domáceho brankára Kollárika – 0:5.

Do druhého polčasu domáci futbalisti pridávajú agresivitu a zatláčajú hosťujúcich „ baníkov“ pred vlastné pokutové územie. V 53. minúte priamy kop Borchu z 22 metrov letí tesne nad bránu hosťujúcich futbalistov. V 55. minúte po centrovanej lopte Pavloviča hlavička Paveleka končí v ľavom dolnom rohu brány hostí – 1:5. V 57. minúte po centrovanej lopte hosťujúceho Bugára hlavičku Martina Smidku vyráža domáci brankár Kollárik.  V 61. minúte strelecký pokus Drexlera kryje domáci brankár Kollárik. V 64. minúte strela domáceho Poštrka letí vedľa ľavej žrde domácej brány. V 71. minúte pekná kombinačná akcia hosťujúcich futbalistov po osi Gordulič-Toma-Drexler končí strelecký pokusom na žrdi. Vzápätí Martin Smidka prízemnou strelou zvyšuje náskok hosťujúcich futbalistov – 1:6. V 74. minúte po akcii Toma-Maruniak – Martin Smidka triafa stopéra domácich. V 76. minúte  Bača po peknej individuálnej akcii cez pol ihriska prudkou strelou pod brvno zvyšuje stav stretnutia – 1:7. V závere stretnutia dva strelecké pokusy domácich futbalistov kryje náhradný brankár hostí Iláš.

Všetkých priaznivcov handlovského futbalu pozývame na majstrovské futbalové stretnutie 12. kola V. ligy Sever  MFK Baník Handlová – TJ Vápeč Horná Poruba v sobotu 5.6.2021 o 17.00 hod.

Ing. Igor Belák

Veľmi sa mi páčil postoj a prístup akým sme sa v tomto zápase prezentovali. Hrali sme kombinačne veľmi dobre a ukázali sme aj dostatočnú kvalitu. Samozrejme gólom z prvej akcie sme si veľmi pomohli, najmä čo sa týka sebavedomia a zápas sme si naozaj užívali. Vyhrali sme úplne zaslúžene, dokázali sme do zápasu vložiť veľa energie, ale aj kvality.

Tréner: J.Strelka